Unikátní výživové poradenství

Studiem stravy se zabývám již téměř 30 let. Prvotním impulsem bylo onemocnění mého tatínka rakovinou. Tatínek následně tomuto onemocnění podlehl. Nicméně můj zájem o studium stravy a jejího vlivu na naše tělo a mysli dále narostl. Přečetl jsem spoustu knih a vědeckých studií a chápu, proč je pro většinu běžných lidí bez rozsáhlých znalostí stravy velmi obtížné se zorientovat v záplavě nejrůznější článků ohledně stravy. Na druhou stranu je skvělé vědět, jak může strava pozitivně ovlivnit naše tělo, jeho fungování, jak např. díky stravě se cítit lépe, mít více energie, jak zhubnout, jak změnou stravy přispět k rychlejšímu uzdravení našeho těla i pozitivnímu nastavení naší mysli.

Jsem velmi vděčná Ivovi, pod jehož vedením se mi podařilo zhubnout z původních 75 kg na 63 kg za 10 měsíců. Sestavil mi cvičební plán pro cvičení doma, zároveň jsem pod jeho vedením postupně upravovala svůj jídelníček. Po prvním měsíci, kdy jsem posilovala, cvičila a měnila jídelníček, jsem byla trochu zklamaná, že se moje váha vůbec nesnížila, což bylo způsobené nárůstem svalové hmoty, která je hmotnostně těžší. Pracovali jsme na zrychlení mého metabolismu – tomu bylo přizpůsobené cvičení, jeho zaměření, frekvence a strava. Ivo dokázal „vychytat“ důležité detaily, co se týká jak stravy, tak i cvičení. Zároveň byl i dostatečně důsledný. Díky němu jsem dokázala postupně nahradit ve svém jídelníčku nezdravé věci těmi zdravějšími. Nyní se cítím výrazně lépe, mám lepší kondici, cítím se více „žensky“, na což reaguje velmi pozitivně i moje okolí.

Eva

V čem je moje výživové poradenství unikátní? Nesestavuji lidem jen doporučení ohledně jejich jídelníčku, jejich cvičební plány, ale propojuji to s poradenstvím ohledně „přenastavení jejich mozku“, mentálním koučováním.

Proč? Důvodů, proč je toto propojení tak důležité, je několik:

1)  Z psychologického hlediska je změna stravy jedno z nejtěžších rozhodnutí v životě člověka. Řada lidí nedokáže bez cizí pomoci a „přenastavení jejich mozku“ za pomoci mentálního kouče(mentálního tréninku) změnit trvale svůj jídelníček, trvale začlenit do svého denního fungování dostatek pohybových aktivit.

2) Lidé žijí, stravují se, cvičí (necvičí) na základě svých návyků, které si vytvořili na základě jejich předchozího života. Změnit návyk je pro většinu lidí velmi obtížné. Řada lidí učiní rozhodnutí např. že by se měli stravovat lépe (jinak), že by se měli více pohybovat (cvičit), ale po několika snahách o pozitivní změny v jejich jídelníčku, pohybových aktivitách je jich staré návyky znovu vrátí do „původních kolejí“. Vrátí se k původní stravě, přestanou nebo omezí pohybové aktivity.

3) Řadu lidí „nastavení jejich mozku“ v dosažení jejich cílů zcela brzdí a jim se nedaří dosáhnout jejich cílů, např. zhubnout, setrvat u pravidelných pohybových aktivit (cvičení). Toto „špatné nastavení jejich mozku“ je třeba změnit.

Z výše uvedených důvodů je tedy pro většinu lidí velmi důležité pro dosažení jejich cílů propojit změny stravy, jejich pohybových aktivit s nových „nastavením fungování jejich mozku“, aby jim jejich nové nastavení mozku pomohlo k dosažení trvalých změn v jejich stravě, pohybových aktivitách a jejich životním stylu.

Přečetl jsem spoustu rozsáhlých vědeckých studií a knih o stravě i fungování lidského mozku, absolvoval řadu školení a seminářů na toto téma. Dnes po rozsáhlém, stáletrvajícím studiu stravy, fungování lidského mozku a získání kvanta znalostí a zkušeností v této oblasti vím, proč se většině lidem nedaří jejich cílů dosáhnout a jak je tímto velmi náročným obdobím provést.

Sám na sobě jsem v minulosti vše vyzkoušel, ověřil a vím, jak pozitivně nebo naopak destruktivně může působit strava i špatné nastavení lidského mozku na naše tělo i mysl.

Kdy Vám strava a moje rady mohou pomoci:

  • Jste nemocní? Máte rakovinu?
  • Chcete zhubnout?
  • Chcete zvýšit svoji tělesnou váhu?
  • Chcete zlepšit svoji kondici?
  • Chcete zlepšit svoje sportovní výkony?
  • Chcete svojí stravou přispět k rychlejšímu zotavení těla po úrazech?
  • Cítíte se unavení, vyčerpaní? Chcete mít více energie?
  • Chcete, aby Vaše strava byla protizánětlivá? Vaše nevhodná strava může přispívat ke vzniků zánětů v těle s následným vysokým rizikem řady nemocí jako jsou cukrovka, rakovina, infarkt, mozková příhoda, záněty kloubů a řada další nemocí vč. autoimunitních chorob. Pokud se však zaměříte na konzumaci stravy, která působí protizánětlivě, riziko těchto nemocí můžete výrazně eliminovat.

Mohu Vám poradit s úpravou Vašeho jídelníčku, který může mít jakékoliv zaměření vč. např. veganské stravy. Pokud však nejste vegan, buďte v klidu, vegana z Vás dělat nebudu.

Co považuji za klíčové, abychom Vaši stravu a Vaše stravovací návyky měnili postupně a aby Vám strava, kterou jíte nebo budete jíst chutnala a přinášela radost.

Pro změnu je však třeba udělat první krok. Tak neváhejte, zavolejte nebo napište. Dopředu se však omlouvám, ale v průběhu roku se moje kapacitní vytížení mění a někdy dojde k tomu, že kapacitně nemohu vyhovět všem zájemcům.  Těším se na Vaše pokroky.