Reference

Hned na mojí první lekci mne Ivo zaujal velmi příjemným hlasem, který při lekcích působí velmi uklidňujícím způsobem. Po roční účasti na lekcích se mi podařilo se zbavit bolestí v bederní oblasti, které mi před tím mnoho let velmi znepříjemňovaly život.

Veronika

Lekce jógy u Iva mi hodně pomohly od všech starostí. Od té doby si troufám říci, že mám dost zpevněné tělo a jsem dost ohebná.

Lenka

Iva jsem poznal před lety na hodinách jógy u našeho minulého, společného lektora. Za tu dobu, co Iva znám, se stal lektorem jógy a józe věnoval neskutečné úsilí, aby se dostal na úroveň, na jaké je dnes. Jeho hodiny nejsou cvičením krkolomných ásan ale jde o soustavu cviků, které jsou zaměřeny na nápravu vlivů našeho sedavého způsobu života. Každý si tak může vybrat, co mu vyhovuje a začít používat jógu pro zlepšení svého zdraví.

Pavel

Na kurzy jógy k Ivovi chodím na Zbraslavi od jejich začátku. Pravidelné čtvrtky se staly nedílnou součástí mého života. Cviky proti bolestem zad skutečně pomáhají a skvělý lektor vyzařuje a předává spoustu pozitivní energie.

Irena

S kurzy jógy jsem spokojený… Skvělá relaxace, protažení a uvolnění… Pomáhá mi při bolestech zad a předcházení těmto stavům. Mohu vřele doporučit.

Miroslav

Velká spokojenost. Moje záda si libují. Po hodině s jógou vyrostu o pár centimetrů. Všem pracujícím v sedě doporučuji. 

Mirka

Již delší dobu jsem hledala něco, u čeho se odreaguji a zároveň dopřeji svému tělu pohyb a u toho vypnu svou mysl.
A to se mi právě podařilo u jógy s Ivem.
Nejen, že jsem zhubla a zpevnila své tělo, ale také jsem se naučila vypnout své myšlenky a prostě jen být.
Doporučuji všem, co po náročném dni v práci hledají chvíli relaxu a zároveň chtějí udělat něco pro své tělo a chtějí usínat naprosto zrelaxovaní a uvolnění.        

 

Lenka

Pro mě jsou kurzy jógy zastavením v našem uspěchaném světě. Na lekci s Ivem se vždy těším, věnuji se jen svému tělu a mysli, odcházím příjemně protažená a nabitá pozitivní energií. 

Lucka

Oceňuji, že cvičení s Ivem je tak trochu jiná jóga – víc civilnější, taková „hezká česká“, méně meditační, bez vonných tyčinek a relaxačních zvuků, ale o to víc posilující a současně napnuté svaly a mysl uvolňující. 

Jana

Brzy to bude rok, co jsem objevila Iva a jeho kurzy jógy. Všechny lekce jsou v přátelské atmosféře a o to lépe se mi cvičí, že má příjemně modulovaný hlas. Pro Iva je jóga životní styl a tím dává každé lekci osobitý přístup, bere ohledy na své svěřence a varuje nás před případnými kontraindikacemi.

Díky józe s Ivem jsem si polepšila i po psychické stránce, jsem klidnější a vyrovnanější.

Veronika

Lekce jógy u Ivo Staňka jsem si oblíbila. Líbí se mi promyšlená koncepce lekcí. Po důkladném uvolnění a relaxaci procházíme pečlivým nácvikem sestavy cviků, které vedou k důkladnému protažení a posílení celého těla. I když jsou lekce náročné, odcházím domů po závěrečné relaxaci odpočatá a s uvolněnou myslí.

Anna

Jsem velmi vděčná Ivovi, pod jehož vedením se mi podařilo zhubnout z původních 75 kg na 63 kg za 10 měsíců. Sestavil mi cvičební plán pro cvičení doma, zároveň jsem pod jeho vedením postupně upravovala svůj jídelníček. Po prvním měsíci, kdy jsem posilovala, cvičila a měnila jídelníček, jsem byla trochu zklamaná, že se moje váha vůbec nesnížila, což bylo způsobené nárůstem svalové hmoty, která je hmotnostně těžší. Pracovali jsme na zrychlení mého metabolismu – tomu bylo přizpůsobené cvičení, jeho zaměření, frekvence a strava. Ivo dokázal „vychytat“ důležité detaily, co se týká jak stravy, tak i cvičení. Zároveň byl i dostatečně důsledný. Díky němu jsem dokázala postupně nahradit ve svém jídelníčku nezdravé věci těmi zdravějšími. Nyní se cítím výrazně lépe, mám lepší kondici, cítím se více „žensky“, na což reaguje velmi pozitivně i moje okolí.

Eva

Na lekce jógy se zaměřením na cviky proti bolestem zad chodím již déle než dva roky. Na lekcích panuje vždy přátelská atmosféra. Cvičení pro mne znamená nejen protažení a posílení zádového a břišního svalstva, ale též psychickou relaxaci a celkové příjemné uvolnění. Občasné bolesti zad, na které jsem dříve někdy trpěl, téměř vymizely. Cvičení, které zvládne prakticky kdokoliv, je pro mne inspirací si zacvičit někdy i doma.

Jarda

S kurzy jógy jsem byla moc a moc spokojená. Super! Vždy v pondělí jsem se těšila na cvičení. Vždy mi to pomohlo na bolavá záda a nutilo mě to se hýbat. Takže vřele doporučuji.

Radka

Kurzy jógy navštěvuji již mnoho let a musím říct, že lekce s Ivem patří k těm nejlepším, kterých jsem se zúčastnila. Cvičení je vedeno nenásilně, s přihlédnutím k případným zdravotním indispozicím a omezením. Vybrané cviky a ásany jsou řazeny tak, aby protáhly celé tělo, ale neúměrně nezatížily jednotlivé svaly.

Kurz mohu doporučit jako kompenzaci k sedavému zaměstnání, ale i jako doplnění jiného, často jednostranného zatížení při různých sportovních aktivitách.

Zajímavým zpestřením cvičení je kurz „jóga v přírodě“, kde se využívá pozitivní energie přírody a působení čerstvého vzduchu má vliv na kvalitu dýchání, které je u jógy velice důležité.

Míša

Kurz jógy s Ivem jsem si vyhlédl jako doplňkové cvičení k fyzioterapii kvůli mým dlouhotrvajícím potížím s bolestmi zad. Doma mám trochu problém se donutit pravidelně cvičit, navíc tu hodinu na kurzu se můžu soustředit pouze na cvičení a neruší mě nic jiného. Nespornou výhodou je také to, že člověk cvičí pod dohledem zkušeného instruktora. S jógou jsem do té doby neměl žádné zkušenosti a jelikož nejsem zrovna moc ohebný, měl jsem z toho zpočátku trochu obavy, ale líbil se mi ten koncept zdravotního cvičení. Začátek každého kurzu je uzpůsobený nově příchozím, postupně se náročnost cviků zvedá. Aktuálně se chystám již na třetí „semestr“.

Lukáš

Čtvrteční jóga se mi velice líbí, přináší mi do života klid a relaxaci. Ivo nás provádí velmi účinnými zdravotními cvičeními, které ulevují od bolestí páteře a posilují tělo. Je velmi příjemné, že v případě potřeby je možno si lekce nahradit v jiném kurzu.

Lenka

Středeční jógové večery jsou oblíbenou částí mého týdne. S Ivem cvičím už několikátý rok a jsem moc ráda, že v kurzech nadále pokračuje. Díky pravidelným lekcím si dělám čas nejen na jemné protažení těla, ale i zpomalení myšlenek. Lekce probíhají v příjemné klidné atmosféře a jsou uzpůsobené začátečníkům i pokročilým. Velmi oceňuji velkorysý náhradový systém, díky němu si mohu samovolně nahrazovat lekce v jiných kurzech. 

Maruška

Lekce doporučuji těm, co si chtějí jemně uvolnit, protáhnout a posílit své tělo. Zklidnit se na sklonku dne při cvičení v poklidném rytmu. Ivo je zkušený lektor, který vede lekce profesionálně a disciplinovaně. 

Je to hodina úniku do klidu, kdy má člověk chvíli se věnovat sám sobě, svému tělu a za odměnu se pak cítí líp.
Alena

Cvičení jógy splnilo moje očekávání. Postupně se mi daří zpevňovat celé tělo, bez toho, aniž bych měla pocit, že je cvičení příliš náročné. Také mi ustoupily bolesti zad, které mě trápily při běžných činnostech a také ve spánku. To má za následek kvalitnější odpočinek a více energie. Děkuji a těším se na další lekce.

Lucie